• 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg

Będzińskie Wieczory Organowe

Fundacja Gaudete jest organizatorem cyklu koncertów na terenie Będzina pod nazwą „Będzińskich Wieczorów Organowych”. Głównym celem organizowanych koncertów jest przybliżenie piękna muzyki, promowanie literatury organowej i kameralnej na terenie Będzina a także upowszechnianie muzyki jako niematerialnego dziedzictwa województwa Śląskiego.

Poster

Kierownikiem całego przedsięwzięcia jest Marta Febe Ręka. W Fundacji Gaudete pełni rolę wolontariuszki a także organizatorki życia muzycznego. Aktualnie studentka klasy organów as. mgr Daniela Strządały na Akademii Muzycznej im K. Szymanowskiego w Katowicach. Służy swoim talentem muzycznym na parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Będzinie od 2019 roku. Jest organistką koncertującą. Jako kierownik artystyczny „Będzińskich Wieczorów Organowych” także jest wykonawcą repertuaru solowego jak i kameralnego. Brała czynny udział jako registratorka i wykonawczyni w cyklu koncertów „Szlakiem Siemianowickich Świątyń” a także „Koncertach w Bytkowskim Duchu”.

Do zarządu Będzińskich Wieczorów Organowych należą także:

 • Karolina Milena Wróbel - Klarnecistka i kompozytorka. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu w klasie klarnetu mgr M. Misia, klasie kompozycji dr K. Pawłowskiego i klasie fortepianu mgr M. Gładkowskiej.
  Jako klarnecistka brała udział w licznych koncertach, w tym jako członkini Tarnogórskiej Orkiestry Dętej i Polskiej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej.
  Jako kompozytorka zadebiutowała podczas koncertu prawykonań w trakcie VII Międzynarodowego Konkursu Duetów z Harfą w Cieszynie w 2017roku. Jej utwory są wciąż chętnie grane przez uczniów bytomskiej szkoły muzycznej. Prywatnie studentka pierwszego roku kierunku International Business na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

 • Magdalena Bąk – Skrzypaczka. Muzyka od zawsze stanowi ważną część jej życia. Doświadczenie to, radość i uśmiech zaprowadziły ją do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Będzinie gdzie pod czujnym okiem prof. Małgorzaty Wacławik rozpoczęła kształtowanie swoich artystycznych umiejętności. Magdalena jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich
  i międzynarodowych. Wśród nich można wymienić II miejsce w II Międzynarodowym Cieszyńskim Konkursie Skrzypcowym, wyróżnienie drugiego stopnia w International Violin Competition Vivaldi 335. Dzięki wysokim wynikom w nauce oraz szczególnym osiągnięciom muzycznym uzyskała stypendium prezydenta miasta Będzina. Zafascynowanie światem muzyki i możliwością rozwoju zaprowadziły ją do Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Miała okazję uczestniczyć w “Szalonych Dniach Muzyki” w Warszawie oraz koncertach z Filharmonią Śląską. Ukończyła POSM w Katowicach z wyróżnieniem, rozpoczynając następny rozdział, również obfitujący w wiele muzycznych przeżyć

You are here: